Co jest kluczem do sukcesu liderów sprzedaży?

0

Sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i sposobu myślenia. Ci, którzy odnieśli sukces w sprzedaży charakteryzują się tym właśnie, że myślą inaczej niż wszyscy pozostali. Czy można się tego nauczyć? Czy można wypracować w sobie nawyk myślenia kategoriami człowieka sukcesu?

Wszystko, co ma jakąkolwiek wartość zapoczątkowane zostało czyimś dobrym pomysłem. Ludzie kreatywni, pełni pomysłów na niestandardowe rozwiązania odnoszą sukces i to oni zostają skutecznymi liderami. Wiedzą jak rozwiązać problem, wyzwolić możliwości i osiągnąć niemożliwe.

Ludzie, którzy docierają na sam szczyt myślą w inny sposób niż pozostali, przez co osiągają więcej niż inni. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tego sposobu myślenia można się nauczyć. Poniższe nawyki myśleniowe pomogą zmienić podejście do niektórych kwestii i pozwolą odnaleźć własną drogę do sukcesu:

  1. Kultywowanie myślenia strategicznego. Strategicy potrafią uprościć każdą trudność, przygotować się na niepewności i zredukować margines błędów dzięki temu, że zawsze posiadają przygotowany plan działania. Strategiczne myślenie sprawi, że będziesz potrafił wszystko zaplanować i pozwoli Ci łatwo przejść z pozycji, w której jesteś teraz, do pozycji, w której chcesz się docelowo znaleźć.
  1. Bycie dociekliwym. Gdy zadajesz pytania, zdobywasz wiedzę, a kiedy już masz wiedzę, możesz wywierać wpływ na to, co dzieje się dookoła Ciebie. Żeby być przekonującym musisz swoją ciekawość skupiać na tych rzeczach, które inni biorą za pewnik. Tylko to może zapewnić Ci bycie innowacyjnym i kreatywnym.
  1. Szersze spojrzenie. Ludzie charakteryzujący się szerszym spojrzeniem na problem, są zawsze gotowi, aby zobaczyć rzeczy, których inni nie widzą, a w ocenie sytuacji wziąć wszystkie zmienne pod uwagę. Jeśli będziesz potrafił połączyć fakty tak jak nikt inny w Twoim otoczeniu, to zawsze będziesz gotowy, aby wypatrzyć inne rozwiązywać i wykorzystać je w odpowiednim czasie.
  1. Koncentracja uwagi. Pozwala na pełne skupienie się na celu. Jeśli potrafisz skoncentrować swoje myśli i działania oraz jasno określić swój cel, to go osiągniesz, sprostasz każdemu wyzwaniu.
  1. Myślenie zorientowane na ryzyko. Kiedy odważysz się wdrożyć rozwiązania, których nikt wcześniej nie odważył się zaproponować lub pójść ścieżką, która dla innych była zbyt ryzykowna, zostaniesz doceniony. Nie bój się ryzyka!
  1. Burza mózgów. Ludzie odnoszący duże sukcesy w zarządzaniu sprzedażą lubią słuchać pomysłów, opinii innych. W ten sposób rozwijają własne pomysły. Najlepszy model działania/najlepsze rozwiązanie nigdy nie został opracowany przez jedną osobę, lecz był wynikiem dopracowania pomysłów innych.
  1. Praktykowanie refleksyjnego myślenia. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się zanim podejmiesz działania, posłuchaj zanim coś powiesz, spróbuj zrozumieć zanim zareagujesz. Refleksja pozwoli na zdystansowanie się do problemu w danej sytuacji, dzięki czemu można zobaczyć rzeczy z innej perspektywy.

Liderzy charakteryzują się zazwyczaj odmiennym podejściem do problemu/sytuacji i to jest właśnie przyczyną ich sukcesu. Zastanawiałeś się skąd biorą się ich pomysły i niestandardowe rozwiązania? Zacznij już dziś i wyrabiaj w sobie nawyki, które pozwolą Ci patrzeć szerzej i z innej perspektywy na problemy, z którymi zmagasz się na co dzień.

Skomentuj